Урок №63 для 4 класу з математики за С. Скворцовою – Множимо і ділимо круглі числа

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 63. Множимо і ділимо круглі числа

Мета: формувати обчислювальні навички усного множення та ділення (спосіб послідовного множення і ділення). Дидактичні задачі. Актуалізувати вміння виконувати множення та ділення круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; застосовувати правила множення та ділення на розрядну одиницю; подавати круглі багатоцифрові числа у вигляді добутку числа та розрядної одиниці; прийом послідовного множення при множенні на кругле число в межах 1000 на підставі правила множення числа на добуток. Перенести зазначений спосіб міркувань на відповідні випадки обчислень у межах багатоцифрових чисел. Актуалізувати прийом послідовного множення при діленні на кругле число в межах 1000 — на підставі правила ділення числа на добуток. Перенести зазначений спосіб міркувань на відповідні випадки обчислень в межах багатоцифрових чисел. Формувати навички множення та ділення на круглі числа в межах багатоцифрових чисел способом послідовного множення та ділення. Зіставити задачі на спільну роботу, в яких продуктивність спільної праці знаходять арифметичною дією додавання, із задачами, в яких продуктивність спільної праці знаходять арифметичною дією віднімання. Вдосконалювати навички письмового ділення на двоцифрове число; множення й ділення круглих чисел; додавання і віднімання круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць; вміння порівнювати математичні вирази способом обчислення їх значень. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів при перенесенні способу послідовного множення та ділення на випадки обчислень із багатоцифровими числами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Знайди значення виразів, користуючись правилом множення і ділення на розрядну одиницю. Запиши результати.

Слайд 11. Завдання 2. Заміни круглі числа добутком числа та розрядної одиниці.

Слайд 12. Завдання 3. Згадай, як виконати послідовне множення. У кожному стовпчику знайди значення першого добутку. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення добутків решти виразів у стовпчику? Знайди їх значення.

Слайд 13. Завдання 4. Згадай, як виконати послідовне ділення. У кожному стовпчику знайди значення першої частки. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення часток решти виразів у стовпчику? Знайди їхні значення.

Слайд 14-15. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Зістав задачі 1 і 2. У чому їх відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 19-20. Завдання 7. Виконай ділення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 21-22. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 23. Завдання 9. Порівняй вирази.

Слайд 25. Завдання 1. Знайди значення виразів.

Слайд 26. Завдання 2. Заміни кожне число добутком числа та розрядної одиниці.

Слайд 27. Завдання 3. Знайди значення добутків у першому рядку способом послідовного множення. Чи можна міркувати так само в решті випадків?

Слайд 28. Завдання 4. Знайди значення часток у першому рядку способом послідовного ділення. Чи можна міркувати так само в решті випадків?

Слайд 29. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

Слайд 30. Завдання 5. Знайди значення виразів, скориставшись підказками.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 364 Завдання для домашньої роботи.

На тартаку з круглих

Мало хто чув про західноукраїнський десерт під назвою пляцок. Але ті, хто чув, знають, що це дуже смачний десерт, який за смаком і текстурою нагадує торт. За зовнішнім виглядом пляцки нагадують маленькі прямокутні тістечка з начинкою. Людина без спеціальних знань назвала би такий десерт тортом, і допустила б серйозну помилку. Польський пляцок має власні стандарти, що відрізняють даний кондитерський виріб від всіх інших:
1. Обов’язкове поєднання декількох видів начинки.
2. Прямокутна форма виробу.
3. Використання різних коржів.
На виході маємо своєрідний і оригінальний пиріг, який виглядає дуже апетитно. Та й за смаковими якостями пиріг пляцок перевершує багато тортів. Тісто для коржів зазвичай беруть бісквітне, дріжджове або пісочне. На роль начинки значно більше «кандидатів»: це горіхи, мак, сир, сухофрукти, какао, мармелад, крем, ягоди. Причому кожен шар обов’язково відрізняється від попередніх.

Як приготувати смачний польський пляцок: ​​рецепти та поради
Пекти пляцки не дуже складно – це майже те ж саме, що і готувати якийсь торт або пиріг. Але все-таки складніше, адже тут кожен шар повинен бути унікальним. Тісто доведеться замішувати як мінімум двічі. Жителі Західної України поділяють пляцки на два види:
1. Качані. Для приготування ласощів коржі розгортають, змащують начинкою (або просочують), після чого знову розгортають ще один шар тіста, щоб закрити начинку. І так – шар за шаром.
2. Мішані. У рецептах таких десертів обов’язково використовується два або навіть три види тіста. Найчастіше – бісквітне тісто, приготоване за різними рецептами. Його випікають на декі, покривають глазур’ю або просочують кремом, після чого кладуть наступний корж. За цією ж схемою – до самого кінця.

Щоб львівський пляцок вийшов смачним і красивим, особливо уважно потрібно підійти до приготування тіста. Воно повинно бути з якісного першосортного борошна. Бажано використовувати також домашні яйця з великим вмістом амінокислот. Так ваш кондитерський виріб вийде набагато смачнішим, більш пишним і красивим.
Також варто уважно підходити до поєднання різних видів начинки. Фрукти і ягоди добре поєднуються з сиром. Мед – з маком. Шоколад – з горіхами і сухофруктами. На нашому сайті представлені вже готові і перевірені рецепти пляцок, якими ви зможете порадувати друзів і членів сім’ї.

Пляцок «Веселий батяр»

Урок” Конспект уроку з математики для 3-го класу на тему: “Ділення круглого числа на кругле cпособом добору(90 : 30). Розв’язування задач вивчених видів.”

Урок подорож весняними святами.Пояснити прийом ділення круглого числа на кругле способом добору. Вдосконалювати навички розв’язування рівностей та нерівностей і задач вивчених видів. Розвивати увагу,мислення. Виховувати інтерес до математики, патріотизм, повагу до традицій українського народу.

Тема: Ділення круглого числа на кругле c пособом добору(90 : 30). Розв язування задач вивчених видів.

Мета уроку : Пояснити прийом ділення круглого числа на кругле способом добору. Вдосконалювати навички розв ’ язування рівностей та нерівностей і задач вивчених видів. Розвивати увагу,мислення. Виховувати інтерес до математики, патріотизм, повагу до традицій українського народу.

Обладнання : Таблиця «Ділення круглого числа на кругле способом добору». Плакати і малюнки для усного рахунку і гри. Малюнки весняних квітів і перелітних птахів. Схема задачі. Індивідуальні картки. Музичний супровід для фізхвилинки, мікрофон

Хід уроку.

І.Організаційний момент:

– Любі діти,я вітаю вас на уроці математики, де присутні гості.

Привітайте і ви наших гостей.

-Доброго ранку! Щасливої днини щиро бажає вам наша родина!

ІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Усні обчислення «Мозковий штурм».

Гра «Істинні чи хибні твердження?» (Якщо твердження істинне, діти підіймають палець вгору – «супер»,а якщо хибне – палець вниз).

-Сума чисел 710 і 290 дорівнює 1000.

-Різниця чисел 600 і 150 дорівнює 350.

-Добуток чисел 150 і 2 дорівнює 152.

-Частка чисел 500 і 5 дорівнює 100.

-Число 600 зменшити в 10 разів дорівнює 60.

-Число 9 збільшити в 40 разів дорівнює 360.

2.Бесіда про весняні свята.

-Які свята ми святкуємо навесні? (День кота, День птахів, Великдень, Свято першої борозни, Вербна неділя, День матері і т. д.)

-Сьогодні на уроці ми зробимо невеличку подорож у весняні свята. Та яке ж свято без квітів?

3.Завдання від Венянки у групах. Якщо група правильно виконає завдання, для неї розквітнуть весняні квіти.(На дошці малюнок дівчинки-веснянки в українському національному одязі з квітами у руках).

-Прочитайте різними способами приклади і усно розв’яжіть їх:

(Вчитель відкриває малюнки весняних квітів).

-Для першої групи розквітли ніжні, тендітні конвалії.

Для другої – ароматні, яскраві фіалки.

Для третьої – стрункі, барвисті тюльпани.

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку.

– Наша подорож продовжується. Зараз ми будемо вивчати нову тему. Подивіться на таблицю і скажіть:

-Чи можемо дібрати число в частку ?

-Ми ознайомимося з діленням круглого числа на кругле способом добору, продовжимо роботу над рівностями і нерівностями та над розв ’ язуванням задач вивчених видів.

І V .Вивчення нового матеріалу .

1.Пояснення вчителя. Робота з таблицею.

-Добираємо в частку число, що вдобутку з числом 30 дасть 90.

-Приклади 831 (усно з коментуванням).

3.А тепер наша подорож на свято-День птахів. Це свято ми святкуємо в середині березня. Ми зустрічаємо наших пернатих друзів-перелітних птахів. Вони зимували далеко від Батьківщини- нашої рідної України і дуже сумували за нею. Бо вона для всіх нас-найкраща.(На дошці карта України).

4.Робота в парах: Знайдіть закономірність і продовжіть числовий ряд, тоді ми дізнаємось, які птахи повернулися до нас на Україну навесні.

-Яка закономірність в цьому числовому ряді ?

-На нашу рідну українську землю весною повертаються шпаки, лелеки, ластівки. (Вчитель відкриває малюнки цих птахів).

-А тепер час відпочити. Давайте підемо на свято і покружляємо в запальнім таночку!

V .Фізхвилинка «Ідемо на свято»(Звучить мелодія пісні «Україно, ми- твоя надія». Діти виконують вправи і танцювальні рухи).

V І.Розвиток математичних знань.

1.Ідемо на свято «День кота». Його ми відзначаємо 1Березня. В цей день своїх котиків слід нагодувати чимось смачненьким. Ми нагодуємо їх смачною рибкою.

-Гра «Допоможи Котику».(На дошці малюнок кота і трафарети рибок із знаками арифметичних дій.)

-Це рівності чи нерівності? Чому? Потрібно вставити знаки дій так, щоб рівності були правильними.

Тепер прямуємо на найбільше християнське свято – Великдень. Ось атрибути цього свята. (Малюнок великодньої пасхи, писанок і крапанок та схема задачі).

Крапанок – 90 по 30 Скільки було коробок ?

-Чи можемо дізнатись, скільки вийшло коробок у майстринь?

-Як дізнаємось, скільки вийшло коробок з писанками?

-Як дізнаємось, скільки коробок з крапанками?

3.Складіть обернену задачу.

4.Робота з індивідуальними картками у групах.

-З чисел 5,6,10,15,20,35 випишіть ті значення змінної а , для яких істинними є нерівності:

-Назвіть двоцифрове число, одним із сусідів якого є найменще трицифрове число? (99).

-Скільки очей у морського їжака, якщо у нього на 3 ока більше, ніж у звичайного їжака?

V ІІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».

-Яким способом розв ’ язання прикладів на ділення ми кристувалися на уроці?

-Який вид роботи вам найбільше сподобався?