Стаття 36. Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини

1. У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника – фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.

2. Розшук боржника – юридичної особи, майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.

3. У разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов’язковою для виконання поліцією.

Тимчасове затримання та зберігання поліцією на спеціальних майданчиках чи стоянці виявленого за результатами розшуку транспортного засобу боржника здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Розшук транспортного засобу боржника припиняється в разі його виявлення, про що виконавцем не пізніше наступного робочого дня виноситься постанова про зняття майна з розшуку.

4. Витрати, пов’язані з розшуком боржника, майна боржника та його зберіганням, дитини за виконавчими документами про відібрання дитини, стягуються з боржника у порядку, встановленому цим Законом.

  • Стаття 1. Виконавче провадження
  • Стаття 2. Засади виконавчого провадження
  • Стаття 3. Рішення, що підлягають примусовому виконанню. Виконавчі документи
  • Стаття 4. Вимоги до виконавчого документа
  • Стаття 5. Органи та особи, які здійснюють примусове виконання рішень
  • Стаття 6. Виконання рішень іншими органами та установами
  • Стаття 7. Добровільне виконання рішень про стягнення періодичних платежів
  • Стаття 8. Автоматизована система виконавчого провадження
  • Стаття 9. Єдиний реєстр боржників
  • Стаття 10. Заходи примусового виконання рішень
  • Стаття 11. Загальні строки у виконавчому провадженні
  • Стаття 12. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку
  • Стаття 13. Строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій
  • Стаття 14. Учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій
  • Стаття 15. Сторони виконавчого провадження
  • Стаття 16. Представництво сторін у виконавчому провадженні
  • Стаття 17. Особи, які не можуть бути представниками у виконавчому провадженні
  • Стаття 18. Обов’язки і права виконавців, обов’язковість вимог виконавців
  • Стаття 19. Права і обов’язки сторін та інших учасників виконавчого провадження
  • Стаття 20. Участь експерта, спеціаліста та суб’єкта оціночної діяльності-суб’єкта господарювання у виконавчому провадженні
  • Стаття 21. Участь перекладача у виконавчому провадженні
  • Стаття 22. Залучення понятих у виконавчому провадженні
  • Стаття 23. Відводи у виконавчому провадженні
  • Стаття 24. Місце виконання рішення
  • Стаття 25. Особливості підвідомчості виконавчих проваджень органам державної виконавчої служби та утворення виконавчих груп
  • Стаття 26. Початок примусового виконання рішення
  • Стаття 27. Виконавчий збір
  • Стаття 28. Надсилання документів виконавчого провадження
  • Стаття 29. Час проведення виконавчих дій
  • Стаття 30. Особливості виконання кількох рішень у разі надходження на виконання кількох виконавчих документів щодо одного боржника
  • Стаття 31. Роз’яснення рішень, виконавчих документів, що підлягають примусовому виконанню
  • Стаття 32. Відкладення проведення виконавчих дій
  • Стаття 33. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання рішення
  • Стаття 34. Зупинення вчинення виконавчих дій
  • Стаття 35. Строки зупинення вчинення виконавчих дій
  • Стаття 36. Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини
  • Стаття 37. Повернення виконавчого документа стягувачу
  • Стаття 38. Зупинення виконавчого провадження у разі поновлення судом строку подання апеляційної скарги або прийняття такої апеляційної скарги до розгляду
  • Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження
  • Стаття 40. Наслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа
  • Стаття 41. Відновлення виконавчого провадження
  • Стаття 42. Кошти виконавчого провадження
  • Стаття 43. Додаткове авансування витрат виконавчого провадження
  • Стаття 44. Облік сум на рахунках органів державної виконавчої служби та приватних виконавців
  • Стаття 45. Розподіл стягнутих з боржника грошових сум
  • Стаття 46. Черговість задоволення вимог стягувачів у разі недостатності стягнутої суми для задоволення вимог стягувачів
  • Стаття 47. Порядок виплати стягнутих грошових коштів
  • Стаття 48. Порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника
  • Стаття 49. Особливості звернення стягнення на кошти боржника в іноземній валюті та виконання рішень під час обчислення боргу в іноземній валюті
  • Стаття 50. Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна, об’єкти незавершеного будівництва, майбутні об’єкти нерухомості фізичної особи
  • Стаття 51. Звернення стягнення на заставлене майно
  • Стаття 52. Особливості звернення стягнення на кошти та майно боржника-юридичної особи, фізичної особи-підприємця
  • Стаття 53. Звернення стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб
  • Стаття 53-1. Особливості звернення стягнення на частку учасника товариства з обмеженою відповідальністю, учасника товариства з додатковою відповідальністю
  • Стаття 54. Порядок виявлення дебіторської заборгованості боржника-юридичної особи, фізичної особи-підприємця
  • Стаття 55. Майно, на яке не може бути звернено стягнення
  • Стаття 56. Арешт і вилучення майна (коштів) боржника
  • Стаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника
  • Стаття 58. Зберігання майна, на яке накладено арешт
  • Стаття 59. Зняття арешту з майна
  • Стаття 60. Передача стягувачу предметів, зазначених у виконавчому документі
  • Стаття 61. Реалізація майна, на яке звернено стягнення
  • Стаття 62. Виконання рішення про конфіскацію майна
  • Стаття 63. Порядок виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення
  • Стаття 64. Виконання рішення про відібрання дитини
  • Стаття 64-1. Виконання рішення про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною
  • Стаття 65. Виконання рішення про поновлення на роботі
  • Стаття 66. Виконання рішення про виселення боржника
  • Стаття 67. Виконання рішення про вселення стягувача
  • Стаття 68. Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника
  • Стаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
  • Стаття 70. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
  • Стаття 71. Порядок стягнення аліментів
  • Стаття 72. Звернення стягнення на допомогу з державного соціального страхування та соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства
  • Стаття 73. Кошти, на які не може бути звернено стягнення
  • Стаття 74. Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби
  • Стаття 75. Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі
  • Стаття 76. Відповідальність за невиконання законних вимог виконавця та порушення вимог цього Закону
  • Стаття 77. Виконання рішень стосовно іноземців, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб
  • Стаття 78. Виконання рішень іноземних судів

Порядок розгляду органами Державної виконавчої служби звернень, що надходять від стягувачів та боржників у виконавчому провадженні

Провідний спеціаліст
Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України С. Савченко

%d% Порядок розгляду органами Державної виконавчої служби звернень, що надходять від стягувачів та боржників у виконавчому провадженні. %/d% Відповідно до Законів України “Про державну виконавчу службу” та “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до Законів України “Про державну виконавчу службу” та “Про виконавче провадження” примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України “Про виконавче провадження”.

Державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.

Державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.

Особам, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до проведення виконавчих дій, повинні бути роз’яснені державним виконавцем їх права відповідно до вимог цього Закону.

Дії державного виконавця, його відмови від вчинення певної виконавчої дії, зволікання з вчиненням виконавчих дій, а також відмова у задоволенні заяви про відвід державного виконавця можуть бути оскаржені особами, які беруть участь у виконавчому провадженні або залучаються до виконання виконавчих дій у встановленому цим Законом порядку.

З метою захисту своїх прав та законних інтересів сторони та інші учасники виконавчого провадження (учасниками виконавчого провадження згідно зі статтею 10 цього Закону є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі) мають право знайомитися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні і письмові пояснення в процесі виконавчих дій, висловлювати свої доводи, міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, у тому числі при проведенні експертизи, заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників виконавчого провадження, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, оскаржувати дії (бездіяльність) державного виконавця з питань виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими цим Законом.

У ході виконавчого провадження державний виконавець, відповідно до статті 5 вказаного Закону зобов’язаний розглядати заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження та їх клопотання.

Крім того, згідно зі статтею 85 Закону у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених Законом України “Про виконавче провадження” дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до суду.

Скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та повинна включати:

1) назву відділу державної виконавчої служби, до якого подається скарга;

2) точну назву стягувача та боржника, їх місце проживання (для фізичних осіб) або знаходження (для юридичних осіб), а також назву представника сторони виконавчого провадження, коли скарга подається представником;

3) реквізити виконавчого документа (назву виконавчого документа, орган, який його видав, дату видачі виконавчого документа та його номер, резолютивну частину виконавчого документа);

4) зміст оскаржуваних дій (бездіяльності) та норму Закону, яка порушена;

5) виклад обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дати подання скарги.

Потрібно звернути увагу на те, що скарга, подана у виконавчому провадженні до начальника відділу державної виконавчої служби, розглядається у 10-денний строк. За наслідками розгляду скарги начальник відділу державної виконавчої служби виносить постанову про задоволення чи відмову в задоволенні скарги, яка у 10-денний строк може бути оскаржена до вищестоящого органу державної виконавчої служби або до суду.

Скарги, подані без дотримання вимог, викладених у частині другій статті 85 Закону, розглядаються начальником відділу державної виконавчої служби у порядку, встановленому законом України “Про звернення громадян”.

Усні звернення громадян безпосередньо розглядаються уповноваженими посадовими особами Міністерства юстиції України та керівниками або уповноваженими особами підпорядкованих йому органів під час особистого прийому громадян. Якщо розв’язати порушені в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, то вони розглядаються в тому самому порядку, що й при письмовому зверненні. Про результати розгляду громадянинові повідомляється письмово або усно, за його бажанням.

Письмові звернення громадян підлягають обов’язковому первинному розгляду з метою визначення їх належності до компетенції відповідного органу чи установи, підрозділу Міністерства юстиції України та призначення за ними конкретного виконавця.

Посадові особи органів та установ юстиції при розгляді звернень громадян зобов’язані уважно вникати в їх суть, у разі потреби вимагати у виконавців матеріали їх перевірки, направляти працівників на місця для перевірки викладених у зверненні обставин, застосовувати інші заходи для об’єктивного вирішення поставлених автором звернення питань, з’ясовувати та приймати рішення про усунення причин і умов, які спонукають авторів скаржитись.

Рішення, які приймаються за зверненнями, мають бути мотивованими та ґрунтуватися на нормах чинного законодавства. Посадова особа, визнавши заяву такою, що підлягає задоволенню, зобов’язана забезпечити своєчасне й правильне виконання прийнятого рішення, а в разі визнання скарги обґрунтованою – негайно вжити заходів до поновлення порушених прав громадян.

Необхідно зазначити, що при судовому оскарженні скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника відділу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ. Скарги по виконанню інших рішень подаються до суду за місцем знаходження відповідного відділу державної виконавчої служби, крім скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласного, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, які подаються до апеляційного суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби.

Особи, винні у порушенні норм Законів України “Про звернення громадян” та “Про виконавче провадження”, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України.

Провідний спеціаліст Департаменту
державної виконавчої служби
Міністерства юстиції України С. Савченко

Хто здійснює виконавчий розшук

Відбувається форматування тексту!
Почекайте кілька секунд, поки завантажиться повністю.
Або перечитайте сторінку заново, якщо довго не відповідає.

Повідомити про помилку

Соціальні сервіси та закладки:

Запам’ятати

  • Всі документи
  • Нові надходження
  • Популярні документи
  • Первинні законодавчі акти
  • Групи документів
  • Розподіл за комітетами ВРУ
  • Термінологія законодавства
  • Tезаурус “EUROVOC”
  • Юридична класифікація
  • Календар офіційних свят в Україні
  • Правила користування
  • Контактна інформація

Програмно-технічна підтримка — Управління комп’ютеризованих систем

Інформаційне наповнення — Відділ баз даних нормативно-правової інформації

Деякі функції знаходяться у режимі тестової експлуатації. Якщо Ви побачили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl-Enter. Будемо вдячні!

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше