Зимові юнацькі Олімпійські ігри 2024 транслюватиме «Суспільне Спорт»

З 19 січня по 1 лютого дивіться трансляції четвертих зимових юнацьких Олімпійських ігор, які відбуватимуться у провінції Канвондо, що у Південній Кореї, на телеканалі «Суспільне Спорт» і сайті «Суспільне Спорт».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

У мультиспортивних змаганнях беруть участь спортсмени віком від 15 до 18 років. Юнацькі Олімпійські ігри проводяться раз на два роки. Вперше юнацька Олімпіада відбулася у 2010 році — літні Ігри, а у 2012-му відбулися перші зимові змагання.

Цьогоріч у Канвондо розіграють 81 комплект нагород у 15 дисциплінах. Україну представлять 44 спортсмени: 24 юнаки та 20 дівчат. З усіх видів спорту українська збірна не змагатиметься лише в хокеї, бобслеї та ковзанярському спорті.

Хто з українських спортсменів у яких змаганнях братиме участь:

біатлон (20–24 січня): Іван Стеблина, Олександр Біланенко, Дмитро Крюков, Олександр Голік, Валерія Шейгас, Аліна Хміль, Поліна Пуцко, Ірина Шевченко;

гірськолижний спорт (21–26 січня): Олександр Пацаган, Марія Сорокманюк;

керлінг (20 січня — 1 лютого): Артем Шлик та Маргарита Литвиненко (змішані пари);

лижні гонки (29 січня — 1 лютого): Назарій Тесельський, Богдан Нікулін, Софія Шкатула, Марія Павленко;

лижне двоборство (29–31 січня): Олександр Шовкопляс, Ростислав Кіращук;

санний спорт (20–23 січня): одномісні сани — Антон Шевчук, Дарина Федорчук, Дарія Некотєнєва; двомісні сани — Максим Панчук і Андрій Муц, Олександр Олещенко й Андрій Мох, Світлана Соловей і Анна-Марія Гарцула;

скелетон (22–23 січня): Ярослав Лавренюк, Владислав Клименко;

сноубординг (20 січня — 1 лютого): Іван Івчатов;

стрибки на лижах з трампліна (20–21 січня): Микола Смик, Василь Бухонко, Жанна Глухова, Дарина Ільчук;

фігурне катання (27 січня — 1 лютого): Вадим Новіков (одиночне катання), Софія Рекунова та Денис Федянкін (танці на льоду);

фристайл (23–31 січня): Дмитро Перець, Наталія Казюк, Юліана Кісіль, Марія Анійчин;

шорттрек (20–24 січня): Володимир Мельник, Вероніка Кремер, Діана Демочко.

На минулих зимових юнацьких Олімпійських іграх Україна виборола одну нагороду — бронзову медаль фристайліста Ореста Коваленка. Найкращим результатом української команди є золото біатлоністки Христини Дмитренко в гонці переслідування на зимових Іграх 2016 року.

Нагадаємо, 29 листопада стартувало мовлення телеканалу «Суспільне Спорт». Його можна дивитись на супутниковому телебаченні, а також у мережах OTT-платформ.

Зимова Олімпіада-2024 закінчилась: на якому місці Україна у медальному заліку

Змагання Зимової Юнацької Олімпіади-2024 у південнокорейському Канвондо закінчились 1 лютого. Збірна України вперше здобула більше однієї медалі. Срібну нагороду виборов Ярослав Лавренюк, а біатлоністка Поліна Пуцко стала третьою у спринті. У медальному заліку команд збірна України стала 26-ю.

У Канвондо добігла кінця програма змагань Зимової Юнацької Олімпіади-2024. Спортсмени віком 15-18 років з 19 січня по 1 лютого розіграли 81 комплект нагород. Змагання проходили у 15-ти спортивних дисциплінах.

Збірну України представляли 44 спортсмени: 24 хлопця та 20 дівчат. Українці виступали у 12 видах програми: біатлоні, гірськолижному спорті, керлінгу, лижному двоборстві, лижних гонках, стрибках на лижах з трампліна, санному спорті, скелетоні, сноубордингу, фігурному катанні на ковзанах, фристайлі, шорт-треку. Не брали участь українські атлети у хокеї, ковзанярському спорті та бобслеї.

В підсумку у скарбничку збірної України потрапили дві медалі. Це найкращій результат за кількістю нагород. На минулих Іграх українці здобували по одній медалі.

Врожайним для української збірної стало 23 січня. Саме в цей день збірна України здобула обидві нагороди. Біатлоністка Поліна Пуцко посіла третє місце в спринтерській гонці серед дівчат. Українка припустилась одного промаху і програла чемпіонці Карлотті Гаутеро з Італії 1 хвилину і 13 секунд.

“Після фінішу насправді не вірила, що третя. Думала, мене обійдуть — бачила позаду якихось норвежок, француженок. А тут до мене підходить людина з IBU та вітає з третім місцем. У мене сльози на обличчі, всі вітають. Це просто вау”, – прокоментувала свій виступ Поліна Пуцко.

Скелетоніст Ярослав Лавренюк в першому заїзді показав третій результат (52.89 секунди). Другу спробу наш спортсмен проїхав на 0.11 секунди швидше. У підсумку Ярослав Лавренюк на 0,38 секунди випередив корейця Єонсу Шина. Чемпіону Емілсу Індріксону із Латвії українець програв одну секунду.

“Важливо було зробити усе правильно: виконати вдалий старт, показати гарний проїзд. Трохи не вірю, що вдалося все це зробити та фінішувати другим. Емоції просто переповнювали. Я був і шокований, і радий, і відчував адреналін. Дуже щасливий, що зміг досягти такого результату “, – розповів Лавренюк після змагань.

Медальний залік

З двома медалями в активі збірна України у командному медальному заліку посіла 26-те місце. Наша команда перевершила результат 2020 року. В Лозанні збірна України здобула одну бронзову медаль і стала 29-ю.

Перемогла у медальному заліку збірна Італії. У італійців 11 золотих, 3 срібні та 4 бронзові нагороди. Другою стала збірна Німеччини, третьої – збірна Південної Кореї.

Найбільшу загальну кількість нагород здобула збірна США. У американців 21 медаль, але тільки 5 з них найвищого ґатунку. Тож у збірної США в загальній таблиці лише шосте місце.

Збірна України у медальному заліку

Загалом у збірної України за чотири Зимові Юнацькі Олімпіади 5 нагород. Єдину золоту медаль у 2016 році здобула біатлоністка Христина Дмитренко у гонці переслідування.