Всі шість польових гравців по черзі сталі і нападаючими і захисниками.

У гандбол грають руками, а кожна команда складається всього лише з 6 гравців і воротаря. Згадки про «прабатьків» цього виду спорту — стародавні ігри з м'ячем руками — зустрічались ще в «Одіссеї» Гомера та у працях давньоримського лікаря Клавдія Галена.

· Гравець може утримувати м'яч не більше 3 секунд, а також робити з ним не більше 3 кроків, після чого повинен передати м'яч іншому гравцеві, кинути його по воротах або вдарити ним об підлогу; · Торкатися майданчики в межах площі воріт може тільки воротар відповідної команди.

Станом на 2020 рік в більшості офіційних турнірів дозволяється проводити не більше трьох замін по ходу матчу, в разі переходу гри в овертайм допускається четверта заміна. У товариських матчах зазвичай дозволяється більшу кількість замін.

Гравцям заборонено вибивати м'яч з рук суперника, блокувати або відштовхувати противника.

Скільки таймів у гандболі Офіційні правила встановлюють різну тривалість гри для різного віку спортсменів: Дорослі команди проводять два тайми по 30 хвилин. Між таймами вводиться перерва тривалістю 15 хвилин. Діти (8-12 років) грають два тайми по 20 хвилин.

На початку гри у кожній з команд повинно бути не менше 5 гравців. Кількість гравців може бути збільшена у будь-який час упродовж гри й додаткового часу до 14-ти.