За часів виступів самостійною командою українська збірна здобула 41 золоту олімпійську медаль. Найбільше разів золоті медалі олімпіад в складі збірної України здобула плавчиня Яна Клочкова. Вона ставала олімпійською чемпіонкою 4 рази, за що її прозвали «золотою рибкою».

Здобутки українських спортсменів Олімпійськими медалістами стали: Ніна Бочарова — спортивна гімнастика, 2 золоті — (командний залік, вправи на колоді), 3 срібні медалі. Марія Гороховська — спортивна гімнастика, 2 золоті — (командний залік, абсолютна першість), 4 срібні медалі.

Україна брала участь у Літніх Олімпійських іграх 1996 року в Атланті (США) вперше за свою історію та завоювала 23 медалі (9 золотих, 2 срібних і 12 бронзових). Збірну країни представляв 231 спортсмен (146 чоловіків, 85 жінок).

Усього золоті медалі Олімпіад отримали 42 спортсмени (36 на літніх Олімпійських іграх і 6 на зимових).

Олімпійські змагання, Олімпійські ігри (грец. Ολυμπιακοί αγώνες) — загальногрецькі урочистості змагання культового характеру на честь Зевса Олімпійського, відомі з 776 року до н. е., які відбувалися кожні 4 роки у місті Олімпія на березі річки Алфей на Пелопоннесі. 394 року н.

Збі́рна Украї́ни з футбо́лу — національна збірна команда України з футболу, якою керує Українська асоціація футболу. Найвище досягнення в офіційних міжнародних змаганнях — вихід до чвертьфіналу чемпіонату світу 2006. Станом на 21 грудня 2023 посідає 22-e місце у рейтингу …